Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”).
zamknij

999,90 zł

cena brutto

   DARMOWA DOSTAWA OD 500 ZŁ
   14 DNI NA ZWROT PRODUKTÓW

Sony XS-162ES Głośniki samochodowe System 160mm High-End


XS-162ES

4548736121089

 

Sony XS-162ES Głośniki samochodowe System 160mm High-End

Najważniejsze informacje o produkcie

MarkaSony
Średnica160 - 165 mm
Typ głośnikaSystem

Opis i specyfikacja

Sony XS-162ES Głośniki samochodowe System 160mm High-End

XS-162ES Wymień dźwięk na lepszy

Zestaw głośników XS-162ES 6,5″ (16 cm) nada dźwiękowi w samochodzie zdumiewającą czystość i wyrazistość. Te nowatorskie głośniki Mobile ES zmienią sposób, w jaki słuchasz.


Jednostka niskotonowa Lightweight Rigid Cellular z włóknami aramidowymi

Membrana głównego głośnika z zestawu XS-162ES wykonana jest ze specjalnego materiału Sony Lightweight Rigid Cellular, nazywanego dawniej MRC. Najnowsza generacja tego materiału, zoptymalizowana równolegle z wprowadzeniem kolejnych ulepszeń mechanicznych, zapewnia jeszcze szersze pasmo przenoszenia, większą miękkość dźwięku i bardziej naturalne brzmienie.Optymalny projekt

Osadzenie w specjalnie zaprojektowanej strukturze z włóknami aramidowymi tłumi rezonans membrany i ogranicza zniekształcenia nie tylko w paśmie niskich, lecz także średnich i wyższych częstotliwości. Rezultat to dźwięk, który ma dużą moc w całym zakresie częstotliwości i niespotykaną czystość nawet przy dużej głośności.


Zwrotnica z przełącznikiem wzmocnienia zgodna z konfiguracją Bi-amp

Zwrotnica klasy audiofilskiej ze zoptymalizowanym kondensatorem foliowym o niższej rezystancji zapewnia gładkość najwyższych dźwięków. Można ją zastosować także w konfiguracji bi-amp, ograniczając zniekształcenia sygnału kierowanego do głośnika wysokotonowego przy wysokim poziomie na wejściu głośnika niskotonowego. Dedykowany przełącznik wzmocnienia pomaga uzyskać równowagę między sygnałami trafiającymi do głośnika niskotonowego i wysokotonowego. Pozwala regulować poziom z głośnika wysokotonowego, gdy wszystkie głośniki podłączone są do jednego wzmacniacza.


Zawieszenie z niezależnymi nacięciami

W zawieszeniu jednostki niskotonowej wykorzystana została kolejna firmowa technologia Sony — wyraźne krzywoliniowe nacięcia. Poprawiają one symetrię amplitudy pionowej, radykalnie ograniczając zniekształcenia i zwiększając klarowność brzmienia.


Kosz z pięcioma słupkami i technologia Dynamic Air Diffuser

Kosz z pięcioma słupkami rozprasza rezonans, a zintegrowana technologia Dynamic Air Diffuser zapewnia dobrą cyrkulację powietrza, której efektem są płynne ruchy stożka i wydajne chłodzenie cewki drgającej.


Jednostki wysokotonowe do reprodukcji najwyższych dźwięków

Zgodna z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości membrana jednostki wysokotonowej z miękką kopułką jest przymocowana bezpośrednio do cewki drgającej. Umożliwia to reprodukcję bardzo wysokich częstotliwości i rozszerzenie pasma przenoszenia do 40 kHz.


Resor z progresywną zmianą wysokości

Zoptymalizowany pod kątem akustyki resor pozwala zwiększyć moc wejściową i przepływ powietrza, a jego profil umożliwia szybsze i dokładniejsze amortyzowanie stożka głośnika.

Korektor fazy

Tłumiący rezonans korektor fazy w głośniku niskotonowym XS-162ES pomaga uzyskać idealną charakterystykę częstotliwościową — aż do częstotliwości podziału sygnału w konfiguracji z dopasowanymi głośnikami wysokotonowymi. Sztywna cewka aluminiowa i technologia Dynamic Air Diffuser ułatwiają uzyskanie szerokiego pasma przenoszenia i kontrolowanego, dynamicznego basu.

 Przekrój konstrukcji

Poznaj elementy konstrukcyjne głośnika Mobile ES, w tym nowo opracowane zawieszenie z niezależnymi nacięciami, kosz z pięcioma słupkami i technologię Dynamic Air Diffuser.

Wypróbuj nasz dwudrożny zestaw głośników XS-162ES. Umożliwiają one odtwarzanie dźwięku High-Resolution Audio i zapewniają najlepszą panoramę stereo z deski rozdzielczej. Głośnik niskotonowy Lightweight Rigid Cellular dokładnie, bez opóźnień reprodukuje bas i wyraźnie oddaje środek pasma. Uzupełnia go głośnik wysokotonowy z miękką kopułką, który czysto, delikatnie odtwarza tony wysokie. W rezultacie zawsze możesz cieszyć się pełnym brzmieniem wokali i szczegółowym dźwiękiem instrumentów.


Specyfikacja techniczna:

 • Typ głośików: System 160mm
 • Jednostka niskotonowa Lightweight Rigid Cellular z włóknami aramidowymi — mocny bas i szybkość reakcji
 • Głośnik wysokotonowy z miękką kopułką odtwarzający najwyższe częstotliwości — do 40 kHz
 • Zawieszenie z niezależnymi nacięciami — mniejsze zniekształcenia i wyraźny dźwięk
 • Kosz z pięcioma słupkami rozprasza rezonans
 • Technologia Dynamic Air Diffuser zapewnia efektywną cyrkulację powietrza, a przez to płynne ruchy stożka i wydajne chłodzenie
 • Moc szczytowa maksymalna 270 W
 • Moc skuteczna (RMS) 90 W
 • Moc znamionowa 60 W
 • Efektywny zakres częstotliwości 40–40 000 Hz
 • Wyjściowe ciśnienie akustyczne 89 dB ±2 dB SPL (1 W, 1 m)
 • Impedancja (w omach)   4
 • Materiał magnesu jednostki niskotonowej Ferryt
 • Materiał membrany jednostki wysokotonowej Włókno syntetyczne
 • Materiał magnesu jednostki wysokotonowej Magnes neodymowy

W zestawie:

 • Sony XS-162ES x2
 • Głośniki wysokotonowe x2
 • Zwrotnice x2
 • Instrukcja
 • Oryginalne pudełko
 • Karta gwarancyjna Sony Polska
Marka
 
 
Sony
Średnica
 
 
160 - 165 mm
Typ głośnika
 
 
System

Opinie użytkowników

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Sony XS-162ES Głośniki samochodowe System 160mm High-End

Sony XS-162ES Głośniki samochodowe System 160mm High-End

30 innych produktów w tej samej kategorii: